Dava Takibi

Açacağınız ya da açmış olduğunuz ya da size karşı açılmış davalarla müdahil olduğunuz davalarda haklarınızın korunabilmesi ancak kanunların ve hukukun size verdiği hakların usulüne uygun doğru şekilde kullanılabilmesi ile mümkündür. Bu işlemler çoğu zaman basit görünse de bu konuda uzman bir profesyonel tarafından takip edilmesi ve gerekli müdahalelerin yapılması gerekir. Çünkü kanunlarda yer alan çoğu süre usuldendir ve kesindir. Bu sürenin geçmesi durumunda ya hakkınızı tamamen kaybedebilirsiniz ya da olabileceğinden çok daha zor bir süreç sizi bekliyordur.

Avukatlık Kanunu'nun 35. maddesine göre bazı işler sadece baroya kayıtlı avukatlar tarafından yapılabilir.

Avukatlık Kanunu
Madde 35

Kanun işlerinde ve hukuki meselelerde mütalaa vermek, mahkeme, hakem veya yargı yetkisini haiz bulunan diğer organlar huzurunda gerçek ve tüzel kişilere ait hakları dava etmek ve savunmak, adli işlemleri takip etmek, bu işlere ait bütün evrakı düzenlemek, yalnız baroda yazılı avukatlara aittir.

Dava takibi avukat olarak atamamızı yapmanızdan kararın kesinleşmesine kadar olan tüm süreçleri kapsar.

Davalarınızın takibi için bizi seçmeniz durumunda davalarınızın takibi büyük bir titizlikle, tüm mevzuat taranarak, tüm haklarınızı ve çıkarlarınızı azami şekilde korumak için gerekli tüm çaba sarfedilerek, sizin düşüncelerinize uygun olarak yapılır, güncel ve yeterli bilgilendirilmeniz sağlanır.